قوانین و مقررات

برای سهولت کار در محیط پلتفرم تاپلیکنت ضرورت دارد که به برخی از تعاریف و قواعد بپردازیم.

تعاریف:

پلتفرم تاپلیکنت:  اولین پلتفرم آنلاین جذب و استخدام است که بر اساس "معرفی" کار می‌کند. یعنی هر کسی که فردی کاردرست و یا استعداد (کاردرست آینده) می‌شناسد را میتواند از این طریق به آگهی‌های شغلی شرکت‌ها (همکارجویان) معرفی نماید.

کارجو:  کارجو استعداد و یا کاردرستی است که از طریق یک معرف معتبر در پلتفرم به شرکتهای متقاضی (همکارجویان) معرفی می‌شود.

همکارجو (معرف/کارفرما/سازمان):   همکارجو شخصی حقوقی است که درصدد یافتن فردی متناسب برای همکاری در آینده کسب و کار خود است و در این راستا در پلتفرم آگهی شغلی ایجاد می‌کند.

معرف:  فردی است که بر اساس "شناخت حرفه ای" نسبت به معرفی یک یا چند استعداد / کاردرست (کارجو) برای اگهی های شغلی همکارجویان حاضر در پلتفرم اقدام می‌نماید.

فرایند معرفی:   فرآیند معرفی با طی مراحل ثبت نام در سایت، آپلود رزومه کارجو، و تکمیل اطلاعات درخواستی انجام می‌شود.

آگهی شغلی:  اعلام نیاز استخدامی است که توسط همکارجو (کارفرما) در پلتفرم ایجاد می‌گردد تا در معرض دید معرفی‌کنندگان قرار گیرد.

شناخت حرفه ای:  شناختی حاصل از بررسی‌های انجام شده از شایستگی‌های شغلی است که از طریق داشتن "تجربه همکاری مشترک"،  "ارزیابی در مصاحبه‌های استخدامی قبلی"، و یا "حضور در دوره‌های آموزشی و یا منتورینگ" برای معرف ایجاد گردیده است.

شناخت حرفه ای:  شناختی حاصل از بررسی های انجام شده در فرآیند مصاحبه های استخدامی و یا تجربه همکاری و یا برگزاری دوره های آموزشی و منتورینگ با کسی که قصد معرفی او را دارید.

رزومه پلاس:  رزومه ای که علاوه بر مشخصات خود اظهاری شده توسط فرد (کارجو)، حاوی نظرات و اطلاعاتی از شایستگی های شغلی حاصل از شناخت حرفه ای معرفی کننده می‌باشد

کیف پول : کلیه واریزی های کاربر و پاداشهای دریافتی در کیف پول کاربر قرار می‌گیرد.

پاداش معرفی:  مبلغی است که به معرفی کننده پس از استخدام کارجو پرداخت می‌شود.

تازه کار مستعد

تازه کار مستعد

پاداش معرفی

2,500,000
کارشناس/کارشناس ارشد

کارشناس/کارشناس ارشد

پاداش معرفی

7,500,000
سرپرست/ مدیرمیانی

سرپرست/ مدیرمیانی

پاداش معرفی

10,500,000
مدیر ارشد

مدیر ارشد

پاداش معرفی

17,250,000

قوانین و مقررات عمومی:

تاپلیکنت یک پلتفرم استخدامی است اما بر خلاف پلتفرم‌های موجود، مبتنی بر مفهوم "معرفی" است. یعنی کارجویان برگزیده که شناخت بیشتری از ایشان وجود دارد را اینجا میتوانید پیدا کنید! هر گونه استفاده از خدمات پلتفرم تاپلیکنت به معنای آگاهی و تعهد نسبت به شرایط و الزامات درج شده در این توافقنامه تلقی میشود.
کلیه فرایندهای حاکم بر پلتفرم تاپلیکنت، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی و عرف جامعه بوده و تمامی کاربران نیز ملزم به رعایت آن‌ها هستند.

قوانین و مقررات معرفی کنندگان:

برای استفاده از پلتفرم تاپلیکنت، لازم است که کاربران در آن ثبت نام کنند. ثبت نام رایگان است.
معرفی کنندگان باید اطلاعات خود را به صورت کامل در سایت درج نمایند. کامل بودن اطلاعات به معنی اتکای بیشتر به نظرات وی می‌باشد.
هویت معرفی کنندگان توسط کارشناسان تاپلیکنت بررسی شده و در صورت اطمینان از صحت این اطلاعات، امکان تشکیل پنل کاربری وجود خواهد داشت.

تمامی معرفی کنندگان موظف هستند در ثبت نظرات خود بر روی رزومه‌ها:

  • حریم شخصی افراد را رعایت کرده و اطلاعات محرمانه آنها را افشا ننمایند.
  • صادقانه و بر اساس شناختشان نظر بدهند.
  • جانب صداقت، شفافیت، انصاف را داشته باشند.
  • استانداردهای درج شده جهت ثبت رزومه پلاس را رعایت نمایند.

معرفی کنندگان بر اساس مراحل زیر درآمد کسب می‌نمایند:

معرفی استعداد و آپلود در پلتفرم که توسط همکارجویان(کارفرما) به استخدام فرد معرفی شده منجر شود و کارجو دوره ۱ ماهه را در شرکت با موفقیت طی نماید به نسبت های زیر به معرفی کننده پاداش مسئولیت پذیری پرداخت می‌شود:

تازه کار مستعد

تازه کار مستعد

پاداش معرفی

2,500,000
کارشناس/کارشناس ارشد

کارشناس/کارشناس ارشد

پاداش معرفی

7,500,000
سرپرست/ مدیرمیانی

سرپرست/ مدیرمیانی

پاداش معرفی

10,500,000
مدیر ارشد

مدیر ارشد

پاداش معرفی

17,250,000

برای برداشت از کیف پول ، حساب کاربری شما می‌بایست تایید شده باشد. یعنی نام و شماره موبایل می‌بایست از طریق ارسال تصویر کارت ملی و ارسال پیامک تایید شود.
کاربر در هر زمان می‌تواند برداشت پاداش های خود را از کیف پول ثبت نماید ، فرآیند تایید و انتقال به حساب 24 تا 48 ساعت در روزهای کاری می‌باشد.
کاربر تنها امکان ثبت برداشت نقدی از پاداش‌های دریافتی در کیف پول خود را دارند.
اداش‌ها در کیف پول قابلیت خرج کردن در پلتفرم را دارد و از آن میتوانید برای ثبت آگهی و استفاده ازسایر خدمات پلتفرم استفاده نمایید.
در صورتی که شخص حساب کاربری خود را در اختیار اشخاص دیگری قرار دهد، تمامی مسئولیت‌های مالی، قضایی و قانونی بر عهده‌ی کاربری است که حساب کاربری را ایجاد کرده است.
هرگونه اطلاعات مغایر، ناکافی و غیر حرفه ای، منجر به عدم تایید رزومه پلاس و انتشار آن در پلتفرم می‌شود.

قوانین و مقررات همکار جویان:

تمامی سازمان‌ها می‌توانند نیازمندی استخدامی خود را مطابق با الزامات مشخص شده در سایت درج نمایند. این امر به منظور جلوگیری از هرگونه سوء استفاده از این پلتفرم ضروری است. هرگونه اطلاعاتی غیر حرفه‌ای منجر به عدم انتشار یا تغییر آن خواهد شد.
آگهی‌های شغلی حداکثر 45 روز اعتبار دارند و بعد از این بازه زمانی منقضی و از روی پلتفرم حذف خواهند شد.
همکارجو جهت ثبت آگهی مبلغ 30% آگهی را باید به عنوان پیش پرداخت در کیف پول خود شارژ نماید.
الباقی مبلغ آگهی پس از 1 ماه از استخدام کارجو در شرکت، پس از صدور فاکتور توسط تاپلیکنت باید پرداخت گردد.
کارفرما موظف است تغییرات وضعیت مراحل استخدامی کارجو را در پلتفرم بروز نماید. در صورت عدم بروزرسانی وضعیت کارجو، حساب کاربری مسدود خواهد گردید.

قوانین و مقررات کارجویان:

این پلتفرم در راستای تسهیل فرآیند استخدامی برای کارجو و نیز همکارجو (کارفرما) طراحی شده است.
تاپلیکنت امکان استخدام افراد معرفی شده توسط معرفی‌کنندگان معتبر را به طرز معنا داری افزایش داده و ادامه مسیر شغلی ایشان را اثربخش و تسهیل می‌نماید. و البته مسئولیتی در قبال تضمین استخدام فرد بر عهده نخواهد داشت.

قوانین عودت وجه:

تاپلیکنت متعهد می‌شود،‌ در صورتی که همکارجو به هر علتی (از قبیل عدم تطابق شایستگی‌های فرد معرفی شده با واقعیت،‌ عدم مراجعه معرفی‌شدگان و ...) از میان معرفی شدگان در مدت تعیین شده موفق به استخدام نشود،‌ کل وجه دریافتی را عودت نماید. تاپلیکنت متعهد می‌شود،‌ در صورتی که همکارجو پس از 1 ماه از استخدام کارجو  به ادامه همکاری با کارجو تمایل نداشته باشد،‌ کل وجه دریافتی را عودت نماید و یا به درخواست همکارجو، آگهی شغلی را تمدید کند.

حل و فصل اختلافات :

در صورت بروز اختلاف بین کاربران، موضوع اختلاف از طریق مذاکره حل و فصل خواهد شد. در صورت عدم امکان حل و فصل اختلاف از طریق مذاکره، موضوع اختلاف به مراجع قضایی ارجاع خواهد شد.
تاپلیکنت حق هرگونه ویرایش و تغییر در این توافقنامه را برای خود محفوظ می‌دارد. کاربر می‌بایست برای اطلاع از قوانین جدید همواره پیگیر این صفحه و موارد مندرج در آن باشد.